BENEDIKT von Dočasky

 hulk01
  • Kočky
  • Pro začátečníky
  • Děti
  • Psi
  • Do bytu
  • Na zahradu
  • Sport

O plemeni, jehož je patrně Benedikt (zkráceně Ben) potomkem, se píše:

Pinč je přirozeně nebojácný, aktivní a inteligentní. Při správné motivaci se dobře cvičí a bez problémů zvládá stresové situace a je velmi adaptabilní. K cizím lidem se chová s přiměřenou nedůvěrou, dobře vychází s dětmi a při dobré výchově mu nedělá problém ani soužití s domácími zvířaty. Každý kdo si pinče pořizuje, musí počítat s tím, že je to pes aktivní, který potřebuje zábavu a zaměstnání. Pro pěkný vzhled a spokojenost potřebuje také poměrně dost pohybu. Svou hbitostí, rychlostí a ochotou učit se novému jsou přímo předurčeni ke psím aktivitám včetně agility.

Ale pozor, nezbytná je důsledná výchova.

A protože Beník nebyl důsledně vychováván, neměl dost zábavy a pohybu, hledá někoho, kdo je připraven dát si práci, aby v něm tyto přednosti dohledal a vtisknul mu je za vlastní.
Je to dvorní šašek, tak trochu i ocásek, který se bez člověka nehne na krok a vyhledává jeho přítomnost. Umí být hlučný. Je překvapivě čistotný, dobře manipulovatelný, chůzi na vodítku i jízdu autem zvládá dobře.
Neumí ale být sám, proto by pro něj byl ideální člověk, který už má zkušenost s tzv separační úzkostí, v lepším případě má i vyrovnaného pejska, který by šel Beníkovi příkladem.

Benedikt
Benedikt2
Benedikt3

Dočasky.cz, z. s.

info@docasky.cz

Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
(návštěvy možné pouze po předchozí domluvě)
IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

Spolek Dočasky.cz je veden pod spisovou značkou L 17647/KSBR u Krajského soudu v Brně.

Registrační číslo státní veterinární správy CZ 62C04757

Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
platby v CZK: 2601143882/2010
platby v EUR: 2601143882/8330

CZ / EN