MANNY von Dočasky

Manny
  • Kočky
  • Pro začátečníky
  • Děti
  • Psi
  • Do bytu
  • Na zahradu
  • Sport

Manny se k nám dostal díky spolupráci s veterinární ordinací, kde majitelka žádala o jeho eutanázii. Letos šestiletý dobermann z chovatelské stanice po velmi úspěšných rodičích.

U nás se spíše než jako agresor chová jako nepochopené odrostlé štěně přeplněné množstvím energie a zároveň kapkou nejistoty, které nemělo dost kontaktu s jinými psy a proto je primárně zastrašuje a neumí si s nimi hrát. Malé psy přehlíží, štěňata si z jeho výběhu udělala průchoďák a ujídají mu z misky. Hladkosrsťáci jsou mu milejší než dlouhosrstí psi. Nebáli bychom se dát ho zkušenému člověku k vychované a dobře socializované feně, nebo kastrovanému psovi.

Původní paničku pokousal. Byl veden k výcviku obran za použití elektrického obojku. Je citlivý na vysoké tóny, proto mu více "sedí" mužský hlas. S náhubkem a na prověšeném vodítku ho může venčit i dítě.

Je to obr, budí respekt. Ačkoliv do chovu dobrmanů v ČR už nepřispěje, protože do nové rodiny půjde kastrovaný, je velmi šikovný a v poslušnosti šlape jak švýcarské hodinky. Je lačný po práci a neumí sám odpočívat. V rukou důsledného a zodpovědného člověka bude skvělým parťákem. Ne však do postele nebo na gauč. Byl by to ideální pes pro canicross - vytrvalý a rychlý. Když mu porozumíte, zamilujete si ho.

Základní povely ochotně ovládá, náhubek si bez remcání nechá nasadit, do auta naskočí, ošetřování u veterináře má na jedničku. Rád se přetahuje, hračky ani jídlo si před námi nehlídá. Rád běhá, skáče, plave. Má neuvěřitelný zápal do práce, z fleku by mohl skládat zkoušky poslušnosti, pro svého člověka udělá cokoliv.

Pokud nemůžete Mannyho adoptovat, ale rádi byste jej alespoň podporovali, staňte se jeho VIRTUÁLNÍM RODIČEM!

Více o virtuální adopci

 

IMG 3228 M
IMG 3295 M
IMG 3358 M
IMG 3379 M
IMG 3386 M
IMG 3420 M

Dočasky.cz, z. s.

info@docasky.cz

Nová 931/59, Lanžhot, 691 51
(návštěvy možné pouze po předchozí domluvě)
IČ: 01917501, Registrované Ministerstvem vnitra i Úřadem na ochranu osobních údajů

Spolek Dočasky.cz je veden pod spisovou značkou L 17647/KSBR u Krajského soudu v Brně.

Registrační číslo státní veterinární správy CZ 62C04757

Číslo účtu veřejné sbírky ve Fio banka, a.s.:
platby v CZK: 2601143882/2010
platby v EUR: 2601143882/8330

CZ / EN